Wykłady

KNAA organizuje wykłady online. Odbywają się one w czasie rzeczywistym w aplikacji Zoom, a także są retransmitowane i archiwizowane na Facebook’u i Youtube. Każdy wykład kończy się dyskusją ze wszystkimi zainteresowanymi. Poniżej znajdują się linki do dotychczasowych spotkań.

prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn, Czym jest życie? Czyli jeśli spotkamy nieznaną formę istnienia w kosmosie to kiedy nazwiemy ją żywą istotą?  , 19 stycznia 2022 r. (link do wykładu na YouTube)

Dyskusja: Wojna w Ukrainie. Analiza sytuacji z perspektywy z perspektywy wykorzystania zdolności kosmicznych, 3 marca 2022 r.

Uczestnicy dyskusji:
– dr hab. Grzegorz Brona – Prezes Zarządu CreoTech Instruments S.A.;
– dr hab. Bartosz Smolik – Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego
– ppłk. dr inż. Radosław Bielawski – Wydział Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej;
– Mariusz Kłoda – Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu;
– Kamil Muzyka – Konsorcjum Naukowe Ad Astra; członek Zarządu Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej.Moderator:
– dr hab. Jakub H. Szlachetko – członek Komitetu Sterującego Ad Astra (link do wykładu na YouTube)